14 Şubat Altın Fiyatları – Güncel Altın Fiyatları Yorumu


14 Şubat Altın Fiyatları – Güncel Altın Fiyatları Yorumu

Altının gram fiyatı, 14 Şubat Perşembe günü itibariyle yatay başlamasının sonrasında 221,7 Türk Lirası seviyesine gelerek dengelendi. Altında ve küresel piyasadaki gelişmeleri analistcimiz yorumladı.

Geride kalan Çarşamba günü ons altındaki değer kayıplarının etkisiyle azalış eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa kıyasla yüzde 0,10 düşerek 221,6 Türk Lirası’ndan tamamladı. Bugüne yatay başlayan altının gram fiyatı, saat 10.05 itibarıyla Çarşamba günü kapanışın hemen üstünde 221,8 Türk Lirası’ndan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 363 Türk Lirası, Cumhuriyet altını 1.485 Türk Lirası satışı yapılıyor.  Asya piyasalarında pozitif bir seyir ortaya koyan altının ons fiyatı ise şu zamanlarda önceki kapanışa kıyasla yüzde 0,21 değeriyle 1.308,55 dolardan işlem görüyor.

Hisse Finans Analistcisi Abdullah Alyagut, küresel piyasalarda risk iştahının yükselmesinin, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke Borsalarında yükselişe sebep olduğunu işaret ederek, dolar ve borsa üzerinde bulunan varlıklarda ortaya çıkan yükselişlerin altın fiyatlarında sakin seyre sebep olduğunu ifade etti.

Altın fiyatlarının yeniden yükselişe geçebileceğini şaret eden Alyagut, “Brexit süreci, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ekonomilerine yönelik olarak endişelerin daha da yükselmesi, Venezuela gerginliği ve Amerika Birleşik Devletleri ile Çin ticaret müzakereleri konularında belirsizlik sürüyor. Bu hususlar hakkında gelebilecek negatif açıklamalar, yatırımcıların fiziki altın talebini yükseltiyor. Bugün altının ons fiyatının 1.305-1.315 dolar aralığında işlem yapılmasını bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın