Altın Fiyatları Fed Beklentileriyle Beraber Yükseldi


Altın Fiyatları Fed Beklentileriyle Beraber Yükseldi

Altın fiyatları, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir türlü artışa geçemeyen enflasyon Fed’in faiz artırımlarında düşük seyirde ilerleyeceğiyle alakalı beklentileri güçlendirirken, yatırımcıların ABD ile Çin arasında Beijing’de yapılan yüksek düzey ticaret görüşmelerini takip etmeleri ile beraber yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli enflasyon göstergelerinden biri Ocak ayında pek değişmezken, daha geniş şekilde enflasyon göstergesi enerji maliyetlerine bağlı olarak azaldı. Yatırımcılar, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın iyi ilerleme olduğunu ifade etmesinin sonrasında dikkatlerini ticaret görüşmeleri üstünde tutmaya devam ediyor. Spot altın yüzde 0.2 çıkarak Singapur saati ile 11:39’da ons başına 1,308.41 dolara yükseldi. Hisse Finans Dolar Spot Endeksi, Çarşamba günü 2 Ocak’tan bu zamana dek en yüksek seviyesinden kapanmasının sonrasında yatay seyretti ve bu sene ilk defa iki hafta üst üste yükseliş göstermeye çevrildi.

Commtrendz Risk Management Services direktörü olarak konuşan Gnanasekar Thiagarajan, “Fiyatlar dar bir bantta ilerliyor ve 1,325 dolar seviyesinin yukarı yönde kırılması yükselişin devam etmesine yol açabilir,” diye konuştu ve “Altının trendinin yukarı olduğu konusunda görüş birliğine varılmasının sonrasında, 1,300 dolara doğru düşüşlerde alımlar geliyor. Yatırımcılar, ticaret görüşmelerinden daha açık işaretler gelmemesinden ötürü agresif işlem yapmak istemiyor” diye görüş bildirdi.

Diğer değerli metallerden, spot gümüş yüzde 0.4 çıkarken, platin çok değişmedi ve palladyum yüzde 0.7 değer sağladı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın