Çiftçiler İçin e-Çiftçi Portalı Hizmete Girdi


Çiftçiler İçin e-Çiftçi Portalı Hizmete Girdi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürürlüğe geçirilen ve çiftçilerin destekleme başvurularını kolaylıkla meydana getirmesine olanak tanıyacak e-Çiftçi Portalı uygulamaya girdi.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklama doğrultusunda, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen e-Çiftçi Portalı ile çiftçiler, birçok hususta bilgiye ulaşmanın yanı sıra, destekleme başvurularını da buradan yapabilme imkanı bulacak. Yapılan bilgilendirmede değerlendirmelerine yer verilen Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapan Bekir Pakdemirli, uygulamanın çiftçilere kolaylık getirileceğini ifade etti.

Pakdemirli, “e-Çiftçi, tarımsal yönde faaliyet ortaya koyan çiftçilerin işletmeleriyle alakalı bilgilerin yer edindiği ve bu bilgilere, bilgisayar ve mobil cihazlar üstünden erişebilmelerine fırsat sağlayan bir portaldır. Bu portal üstünden e-Çiftçi Portalı’na giriş gerçekleştiren kullanıcı, işletmesinde kayıtlı tarım arazileri, bu parseller üstünde kayıtlı olan ürün ile sahip oldukları hayvanların ırk, yaş ve cinsiyet bilgilerine erişebilecek. Bunun dışında kullanıcılar, işletmelerinde kayıtlı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile alakalı doğum, ölüm, hastalık, satış gibi bildirimlerini uygulama üstünden gerçekleştirebilecek ve hayvanlara yönelik tüm veteriner işlemlerini de takip edebilecek.” sözlerini söyledi.

Portal üstünden girilen bildirimlerin anlık bir şekilde bakanlığın alakalı birimine ulaşacağına belirten Pakdemirli, bununla beraber çiftçilerin zamandan kazanacağını ve çiftçiler ile bakanlık içerisinde etkili iletişim sağlanacağını işaret etti.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın