Dünya Genelinde Elektrikli Araçlar Hakim Olacak


Dünya Genelinde Elektrikli Araçlar Hakim Olacak

Dizel ve benzinli araçların kullanımını sınırlayacak ülke sayısı günden güne artıyor. En fazla 2040 senesinden sonra yollar artık elektrikli araçlarla olacak.

Dizel ve benzinli araçları yasaklayacak ülke sayısı gitgide artıyor. Dünyanın en büyük ekonomileri içinde yer edinen Çin, Hindistan, Fransa, İngiltere ve Norveç gibi ülkeler, başka tarihlerde benzinli ve dizel araçlara yasak getirmeye planlıyor. Bu ülkelerin dışında Avusturya, Danimarka, İrlanda, Portekiz, İspanya, Japonya, Hollanda ve Güney Kore benzinli ve dizel araçları yasaklamayı düşünüyor.

Hükümetler elektrikli araçlara geçiş hususundaki amaçlarını art arda açıklarken otomotiv firmaları da boş durmuyor. Birçok firma elektrikli araçlara yeni yatırımlarını duyururken bunlara son olarak Mercedes dahil oldu.

Daimler CEO’su Dieter Zetsche, 2022 senesine dek Mercedes’in tüm modellerinde elektrikli opsiyonun da tüketicilere sunulacağını ifade etti. Benzinli araç üretiminin merkezi olan ülkeler ve üretici şirketler yönlerini elektrikli araçlara doğru giderken, en fazla 2040 senesinden sonra artık yollarda benzinli ve dizel araç hakimiyeti düşecek gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın