Seçim sonrası dolarda değişme yaşanmadı


Seçim sonrası dolarda değişme yaşanmadı

Seçimin meydana gelmesiyle beraber siyasi gündem takip edilecek ve S-400 endişeleri piyasada hissedilirken hafta sonu gerçekleşecek olan G20 bekleniyor.

Seçimin sonrasında siyasi bir belirsizliğin de ortadan kalkmış olmasıyla beraber Türk Lirası dün güne değer kazançlarıyla başladı fakat bu kazançlarını 25 haziran tarihine taşıyamadı. Dolar saat 09:26 itibariyle 5.8160 Türk Lirası seviyesinde bulunuyor. Açılışın sonrasında ise en düşük 5.7940 lira, en yüksek 5.8307 lira seviyesinde seyretti. Euro ise 6.6362 lira seviyesinde işlem yapılıyor. Euro/dolar paritesi 1.1403 seviyesinde. Gram altın 266.9 Türk Lirası’ndan alıcı buluyor. 2 senelik tahvil faizi yüzde 19.41 seviyesinde oluyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump arasında Japonya’da bu haftasonu G20 zirvesinde meydana gelecek ikili görüşmenin beklendiği piyasada geride kalan gün S-400 endişeleri seçim iyimserliğini baskılayan en önemli sebep oldu.

Yurt içinde açıklanacak önemli bir veri gündemi yer almazken, seçimin ardından siyasi gündem bugün yakından takibi yapılacak. Erdoğan, saat 1130’da önce partisinin TBMM Grup Toplantısı’na sonrasında ise 1400’da partisinin MYK toplantısında yer alacak. Grup toplantısında Erdoğan’ın seçim ardından vereceği mesajlar takip edilecek. Piyasalar bu mesajlardan ve basına kapalı yapılacak MYK toplantısının sonrasında seçim ardından siyasi gündeme ilişkin ipuçları arayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın