ABD İran’ın Üstüne Oynuyor


ABD İran’ın Üstüne Oynuyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin İran özel temsilcisi olarak görevini devam ettirmekte olan Brian Hook İran’dan petrol ithalini gerçekleştiren tüm ülkelere yönelik olarak uygulamaya koyacağı yaptırım ve bu hususta muafiyet bulunmadığını ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin İran özel temsilcisi Brian Hook İran’dan petrol ithal eden her ülkeye yaptırım uygulayacağını ve bu konuda muafiyet bulunmadığını gözler önüne serdi. İran’ın Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde olan insansız hava aracını geride kalan hafta düşürmesinin sonrasında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump Pazartesi günü İran üstünden baskıyı çoğaltmak adına bundan önce görülmemiş bir adım ile İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ve diğer üst düzey İranlı yetkililere yönelik yaptırımlar ortaya koymuştu.

İran’ın Asya ülkelerine ham petrol satışı sorusu yöneltilmesi üzerine Hook “İran’da ham petrol ithalatına yaptırım uygulayacağız… Şu anda hiçbir muafiyet bulunmuyor” dedi. Hook ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’in İran’dan ham petrol ithal ettiğine yönelik ortaya çıkmakta olan haberleri inceleyeceğini ifade etti. Hook Londra’da gazetecilere meydana getirmiş olduğu açıklamada “İran’dan yasadışı petrol alımlarına yaptırım uygulayacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın